fbpx

Yapay zekâ (AI) son yıllarda çok ilerleme kaydetti; web sitelerini dönüştürdü ve interneti kullanma şeklimizi değiştirdi. Yapay zekâ kullanarak birbirinden etkili, verimli ve eğlenceli platformlar oluşturmuş 10 web sitesini inceleyelim;

1. Texti.app

Kullanımı oldukça pratik olan bu web sitesi sayesinde gereksiz bilgilerle dolu sayfalar arasında kaybolmayacaksınız. İhtiyaç duyulan bilgileri vakit kaybetmeden bulmada oldukça başarılı olan bu site internette daha etkili bir arama yapmanız için yapay zekayı kullanır. Bir anahtar kelime ya da kelime öbeği yazdığınızda Texti.app ilgili makalelere bakmaya başlar, hangisinin sizin için en iyisi olduğuna karar verir ve siz de zaman kaybetmeden hedeflediğiniz bilgilere ulaşırsınız.

2. Poised

Topluluk önünde konuşma becerilerinizi geliştirmek istiyorsanız bu site size hitap edebilir. Konuşmalarınızın daha ikna edici ve iddialı olmasını sağlamak için çözümler sunar. İster sunum yapmak gibi resmi konuşmalar olsun, ister resmi olmayan konuşmalar olsun daha iyi bir konuşmacı olmanıza yardım edecek bir araçtır.

3. AssemblyAI

AssemblyAI, ses ve video dosyalarını metne dönüştürmek için tasarlanmış bir araçtır. Alt yazılar ve alt yazılar için daha sonra herhangi bir medya formatında kullanılabilecek dökümler oluşturmak içindir. Bu aracı kullanmak için dönüştürmek istediğiniz dosyanın adını ve kaydedilmesini istediğiniz konumu giriyorsunuz ve uygulama başlıyor. Transkriptinizin ilerlemesini etkileşimli bir zaman çizelgesinde görüp tamamlanmadan önce de ön izleme yapabiliyorsunuz. Aynı anda yalnızca bir dosya işleyebildiği için dönüştürülmesi gereken birden fazla dosyanız varsa tek tek tamamlanmasını beklemeniz gerekiyor.

4. StockAI

Bu araç sayesinde kısa süre içinde içeriğiniz için çarpıcı ve yüksek kaliteli grafik ve fotoğraflar ekleyebilirsiniz. Herhangi bir grafik tasarım deneyimi olmadan bloğunuz, web siteniz, vs. için istediğiniz tarzda görseller yaratabilmeniz mümkün.

5. AI. Image Enlarger

Fotoğraflarınızı büyütmenize, kaliteli hale getirmenize, temizlemenize olanak veren bir AI aracıdır. Fotoğraflarınızdan en iyi şekilde yararlanmanızı sağlayan birtakım özellikler sunar:

Çözünürlük geliştirme: Fotoğrafların kalitesini bozmadan çözünürlüğünü artırır.

Defog: Duman veya pus gibi istenmeyen görüntüleri fotoğraflardan kaldırır.

Rötuş: Fotoğraflardaki renk hatalarını ve diğer küçük kusurları düzeltir.

6. Sembly

Sembly, dikkat dağıtıcı şeylerin varlığı nedeniyle endişeye kapılmadan not almanıza yardımcı olabilecek bir deşifre hizmetidir. Ses kayıtlarınızı otomatik olarak metne dönüştürür dolayısıyla yanlış anlamaları önlemek ve tüm iletişimin açık ve net olmasını sağlamak için çok faydalı bir araçtır.

7. Browse AI

Herhangi bir web sitesinden veri çıkarmanıza ve pazar araştırması yapmanıza olanak sağlayan bir AI aracıdır. Ayrıca, ürün veya hizmetlerinizle ilgilenebilecek potansiyel müşterileri belirleyebilir.

8. Murf.AI

Murf.ai, metninizi insan sesine dönüştürebilen bir yazılımdır. Siz metninizi yükledikten sonra uygulama cümlelerinizin yapısını analiz edecek ve oldukça doğru olan yeni bir ses oluşturmak için AI algoritmalarını kullanacaktır.  Bu özellikle ilgi çekici sesli kitaplar oluşturmak isteyen yazarlar için mükemmel bir araçtır.

9. Synthesia

Synthesia, metinden profesyonel videolar oluşturmaya yarayan bir platformdur. Videolarınızı daha etkileyici hale getirmek için ses efektleri ve müzik de ekleyebileceğiniz uygulama profesyoneller için tasarlanmış olsa da sorunsuz bir video oluşturmak isteyen herkes tarafından kullanılabilmektedir. Metin dosyanızı yükledikten sonra Synthesia profesyonel görünen bir animasyon videosu oluşturarak tüm işi halledecektir.

10. Super Meme

Bu AI destekli araç çeşitli şablonlar ve temalar arasından seçim yapmanızı veya kendinizinkini oluşturmanızı sağlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir