fbpx

Tosçelik için B2B Pazar Analizi ve Pazara Giriş Stratejisi Raporu

Tosyalı Holding bünyesinde faaliyletlerini sürdüren Tosçelik Profil ve Sac A.Ş. için İngiltere ve Almanya özelinde bir pazar analizi çıkartılmış ve giriş stratejisi önerilmiştir. Rapor çalışması kapsamında anketler hazırlanmış, bölgedeki mevcut ve potansiyel müşteriler ile kameralı online görüşmeler planlanarak gerçekleştirilmiş, masa başı araştırmaları ile desteklenen bulgular üzerinden Mavi Okyanus Stratejisi yaklaşımı ile strateji tuvalleri üretilmiş ve B2B sondaj hunileri tasarlanmıştır.

Google Türkiye'ye B2B Pazarlamada İş Geliştirme Desteği

Google Türkiye Ekibine verilen B2B marketing danışmanlığı ile Google’ın ülkemizdeki AdWords kullanımını şirketler bazında yaygınlaştırmasına destek sağlanmış ve VEM projesi [Sektörel Dijital Fırsatlar Projesi] ile AdWords ürünün sektörel bazda kullanımın artırılması konusunda girişimlerde bulunulmuştur. Bu kapsamda pazarlama hunileri tasarlanmış, kanal geliştirme stratejileri geliştirilmiş ve bölgesel etkinlikler organize edilmiştir.

Kompass Türkiye için BrandHit Uygulaması

CRIF tarafından 2013 yılında satın alınan dünyanın ilk B2B portalı Kompass’ın kullanımının, Türkiye genelinde yaygınlaştırılabilmesi amacıya 15 ilin Ticaret ve Sanayi Odalarında etkinlikler planlanarak gerçekleştirilmiş, Kompass’ın profesyonel kullanımı aktarılmış, deneme kartları ve promosyon gereçleri dağıtılmış, katılımcı potansiyel müşterilerin datalarının toplanması sağlanmıştır.

WYG Türkiye'ye Proje Yönetimi Desteği

AB projelerinin yürütücülüğünü yapan WYG Türkiye’ye, 2016-2017 yılları içerisinde proje yönetimi desteği sunulmuş ve Zafer Kalkınma Ajansı koordinatörlüğünde Afyon-Manisa-Uşak-Kütahya hattında yürütülen eğitim faaliyetlerinde destek sağlanmıştır.

İMMİB Üyelerine Uygulamalı Eğitimler

İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri ile 2013 yılından bu yana her ay düzenli eğitimlerimiz devam etmektedir. Bu kapsamda “Dış Pazarda Müşteri Bulma Teknikleri”, “Uluslararası Pazar ve Piyasa Araştırması” ve “Dijital Pazarlama Teknikleri” uygulamalı eğitimlerimizi İMMİB üyesi firmalara sunmaktayız.

Gülle Entegre Tekstil Yurtdışı Marka Konumlandırması, Web Sitesi ve Sosyal Medya Çalışmaları

Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı Sayın İsmail Gülle’nin sahibi olduğu Gülle Entegre Tekstil fabrikalarının yurt dışı marka konumlandırılması yapılmış, yeni webi sitesi ve tanıtım filmi hazırlanmıştır. Ayrıca markanın sosyal medya hesapları yönetilmektedir.

Yeşilvadi Arsa Ofisi Yeni Web Sitesi Çalışması ve Sosyal Medya Yönetimi

Türkiye’nin en büyük sahibinden arsa satışı şirketlerinden birisi olan Yeşilvadi Arsa Ofisi‘nin yeni web sitesi yapılmış ve dijital otomasyon altyapısı kurulmuştur. Firmanın sosyal medya hesapları ve reklam kampanyaları yönetilmekte, aylık bazda pazar araştırması çalışamaları yapılmaktadır.