fbpx

Şirketinizi franchise etmek, daha fazla gelir elde etmenin, markanızı büyütmenin ve heyecan verici yeni fırsatlar elde etmenin iyi bir yolu olabilir. Franchise büyümesi kendiliğinden olmaz, bunun büyüdüğünden emin olmak için çaba göstermeye istekli olmak gerekir. Franchise’a değer katmak, müşteri güvenini sağlamak ve artırmak ve büyüme sağlamak için öncelikle başka şirketler tarafından iş modelinizin başarılı bir biçimde kopyalanabilmesi için bir öğretmen gibi insanlara işi nasıl yürüteceklerini detaylıca öğretmeye istekli olmanız gerekir. Yine bir franchise’ı büyütmeye karar verdiyseniz iş modelinizi mükemmelleştirmelisiniz. İş modelinin net anlaşılır, takip edilmesi ve paylaşılması kolay olması gerekir. İş planınız ne kadar güçlüyse franchise modelinizi de o kadar başarılı bir biçimde yürütürsünüz.

Franchise ilişkilerini geliştirmek de büyüme için önemlidir. Olumlu, güven duygusunun gelişmiş olduğu bir kültür yaratmak birbirinden bağımsız çalışan franchise’ların birbirlerine sağlıklı bir biçimde entegre olmaları açısından önemlidir. İletişimi artırarak franchise sahiplerinin şirket açıklamalarından haberdar olduğundan ve destek personelinin franchise şirketlerle daha fazla ilgilendiğinden emin olun. Özellikle zor zamanlarda iyi iletişim ağı sayesinde ortak bir mesajı paylaşırken herkesin bilgi sahibi olmasını daha çabuk sağlarsınız.

 Franchise şirketlerinin maliyetlerini kontrol etmelerine yardımcı olun. Çoğu küçük işletmede önemli sabit maliyetler arasında kira, kredi geri ödemeleri ve ücretler yer alır. Franchise şirketlerinin tasarruf etmesine yardımcı olabileceğiniz her kuruş, finansal açıdan sürdürülebilirliklerini artıran bir unsur olacaktır. Sabit maliyetler, satışlarda bir düşüş olduğunda bir işi hızla batırabilir dolayısıyla yardım sağlayan ekibinizin, franchise işletmelerine maliyetlerini düşürme ve bütçelerini ayarlama yolları konusunda danışmanlık yapması her zamankinden daha önemlidir. Onları kısa vadeli nakit akışına ve uzun vadeli sürdürülebilirlik oluşturmanın yollarına odaklamanızda fayda var.

Sonuçta, güvenle liderlik etmek için franchise sahibi olarak yapıcı bir zihniyet sürdürmek önemlidir çünkü bu önceliklere odaklanmaya ve yenilerini yaratmaya yol açar. Bir franchise lideri önemli girişimleri ileriye taşımak için ekibiyle beraber rehberlik etmeye her zamankinden daha fazla odaklanmalıdır.

Kaynaklar:

https://www.franchise.org/blog/5-tips-to-help-your-franchisees-grow-your-essential-business-in-crisis-times

https://www.franchise500.com/article/289094

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir