Merve SARAÇOĞLU

Uzman Klinik Psikolog

İstanbul Ticaret Üniversitesi Psikoloji Lisans ve Uygulamalı Psikoloji Yüksek Lisans eğitimini aldıktan sonra Bristol Üniversitesi’nde Klinik Psikoloji Programı’nı tamamladı.

2010’da başladığı Bilişsel ve Davranışçı Terapi eğitimini 2013’te bitirerek psikoterapist unvanını aldı. Eş zamanlı olarak Pozitif Psikoterapi Enstitüsü’nden onaylı Pozitif Psikoterapi eğitimi ve Pozitif Aile Terapisi eğitimini tamamladı.

Bu süre boyunca davranış bozukluklarında gevşeme teknikleri alanında eğitim ve süpervizyonlar aldı. Brighton Sussex Üniversitesi’nde Yeme Bozuklukları ve Anksiyete İlişkisi konulu araştırma ekibine katıldı. Bu süreçte birçok danışmanlık merkezinde psikoterapist olarak görev yaptı.

Halen Pozitif Psikoterapi Enstitüsü’nde uzman klinik psikolog unvanıyla görev alan Merve Saraçoğlu psikoterapi uygulamaları esnasında Bilişsel-Davranışçı Terapi, Pozitif Psikoterapi, Çözüm Odaklı Terapi ve Motivasyonel Görüşme tekniklerinden yararlanıyor.

Kendi oluşturduğu Ofiste Gevşeme ve Sağlıklı İletişim programıyla kurumsal şirketlere danışmanlık verip iletişim ve gevşeme teknikleri eğitimleri hazırlıyor.