fbpx

Büyük Markalar Oyunu Kuralına Göre Oynar!

Ticaret Mevzuatına Yönelik Bilgi Açığınızı Uzman Eğitmen Kadromuzun Özel Desteği ile Kapatın.

Dış Ticarette Kullanılan Belgeler

Hem ihracat hem de ithalatta kullanılan tüm belgeleri detaylı bir şekilde öğretiyor, evrakların doğru ve hatasız hazırlanması konusunda yol gösteriyoruz.

İhracatta İşlem Akışı

İhracat rejimi ve ihracattaki işlem akışını, adım adım tüm yönleriyle öğretiyor, bu süreçteki püf noktaların altını çiziyoruz.

İthalatta İşlem Akışı

Hem ihracatta hem de ithalatta kullanılan tüm belgeleri detaylı bir şekilde öğretiyor, evrakların doğru ve hatasız hazırlanmasına imkan tanıyoruz.

Gümrük ve Dış Ticaret Eğitimi

Gümrük rejimi ve gümrüklerdeki işlem akışını, aşama aşama tüm yönleriyle öğretiyor, bu süreçteki püf noktalarını paylaşıyoruz.

Dış Ticarette Akreditif Kullanımı

Akreditifli işlemlerdeki iş akışını ve detay unsurları adım adım öğretiyor, bu süreçteki önemli hususları aktarıyoruz.

Detay Akreditif Uygulamaları

Gümrük rejimi ve gümrüklerdeki işlem akışının her aşamasını  öğretiyor, bu süreçteki püf noktaları işaret ediyoruz.

Özel Akreditif Kullanımı

Akreditif metninin, (MT700) UCP 600, ISBP 745 ve ICC Bankacılık Komisyonu görüşlerine göre oluşturulması, alanların kurallara ve standartlara uygun olarak kullanılması üzerine aktarım yapıyoruz.

Dahilde İşleme İzin Belgesi

Katılımcılara, dahilde işleme rejimi ve bu rejim özelinde ilgili işlemlerin nasıl yürütüleceği, olası problemlerin nasıl önlenebileceği üzerine aktarım yapıyoruz.

Dış Ticarette Ödeme ve Teslim Şekilleri

Dahilde işleme rejimi ve bu rejim özelinde ilgili işlemlerin nasıl yürütüleceği, olası problemlerin nasıl önlenebileceği üzerine eğitim veriyoruz.

Akreditif, Standby ve Rezerv

Dış ticaret alıcı ve satıcı açısından birer güven unsuru olarak görülen Akreditif-Standby-L/C ve garantilerin nasıl kullanılabileceğini öğretiyoruz.

Dış Ticarette Devlet Destek ve Yardımları

İhracatçı firmalara üretim ve pazarlama çalışmalarında sunulan devlet yardımlarının detaylarını ve bunlara başvuru şekillerini detaylı olarak gösteriyoruz.

İhracatta Muhasebesi

İhracat yapan firmaların ihracatları sonrası alacakları KDV iade, mahsup ve istisna işlemleriyle ilgili süreçleri, örnek uygulamalarla aktarıyoruz.

Dış Ticarette Sözleşmeler

Dış ticarette yapılan sözleşmelere dair tüm kritik ayrıntıları uluslararası ticaretin gerçekleri üzerinden aktarıyor, hataların nasıl en aza indirgeneceğini öğretiyoruz.

Dış Ticarette Risk Yönetimi

Dış ticarette yapılan sözleşmelere dair tüm kritik ayrıntıları, uluslararası ticaretin gerçekleri üzerinden aktarıyor, hataları minimuma indirme yöntemlerini paylaşıyoruz.

Dış Ticarette Sigorta İşlemleri

İhracat teşvikleri ile sağlanan avantajları, Türk Eximbank tarafından sağlanan kredileri, uluslararası nakliyat sigortası ile ilgili bilinmesi gerekenleri aktarıyoruz.

Dış Ticarette Finansmanı

Dış ticaretle uğraşanlara, alternatif finansman tekniklerini, avantajlı kredi olanaklarını gösteriyor, teslim ve ödeme şekillerinden maliyet ve fiyatlama  amacıyla nasıl yararlanabileceğini açıklıyoruz.

Mikro İhracat

Düşük miktar ve tutarlarda ihracat yapanlara gümrük masraflarını en aza indirecek ve gümrükçü kullanmasını gerektirmeyecek ihracat yöntemini öğretiyoruz.

Dış Ticarette Kullanılan Belgeler

İhracat teşvikleri ile sağlanan avantajları, Türk Eximbank tarafından sağlanan kredileri, uluslararası nakliyat sigortası ile ilgili bilinmesi gerekenleri aktarıyoruz.

Bizimle İletişime Geçin